Pooperacyjne ćwiczenia na haluksy

haluksymasazbunitoduo

Jeśli jesteś już po operacji haluksów musisz pamiętać o codziennych ćwiczeniach w ramach rehabilitacji palucha.  Jednym z ćwiczeń rehabilitacyjnych zalecanych przez ortopedów jest ćwiczenie mięśnia czworogłowego uda. Jak ja wykonać? To bardzo proste:

Połóż się na łóżku. Twoje nogi powinny być wyprostowane, a ręce ułożone wzdłuż tułowia. Ćwiczenie polega na napinaniu mięśnia czworogłowego uda, tak aby pięta uniosła się nieco ponad poziom łóżka. W tej pozycji powinieneś wytrzymać przez  ok 5 sekund, przez  kolejne 5 sekund odpoczywaj. Ćwiczenie powinno być wykonywane codziennie w serii  przynajmniej 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na haluksy to prosty sposób na złagodzenie objawów schorzenia oraz pogarszanie się problemu. Pomocne mogą się również okazać aparaty do aktywnej korekcji haluksów Bunito Duo.

Bunion Joy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS