Haluksy problem starszych pań?

cera-dojrzala-po-piecdziesiatce-pielegnacja-makijaz-dieta_3352342

Wiele kobiet twierdzi, że problem haluksów dotyczy osób w średnim lub podeszłym wieku. To prawda, że więcej kobiet po 40 roku życia cierpi z powodu tego schorzenia. Jednak problem ten dotyczy również młodych pań! Na haluksy cierpią młode panny, nastolatki a nawet dzieci! Dlaczego?

Ogromną rolę w rozwoju palucha koślawego odgrywa genetyczna skłonność do tego schorzenia. Dziedziczymy np. nieprawidłowy kształt powierzchni stawu śródstopno-palcowego, wiotkość tkanki łącznej większą niż w statystycznej populacji, specyficzne ustawienie kości śródstopia czy też tzw. egipski kształt stopy (paluch dłuższy od drugiego palca), które sprzyjają powstawaniu halluksów.

O tym, że największe znaczenie mają predyspozycje genetyczne do palucha koślawego, świadczy fakt, że w ok. 70 proc. przypadków występuje on rodzinnie w linii żeńskiej (ma go babka, córka, wnuczka). Natomiast takie czynniki jak nadwaga czy noszenie niewłaściwego obuwia zwiększają ryzyko powstania palucha koślawego. Rozwojowi tej deformacji sprzyja także płaskostopie podłużne (poprzeczne to zazwyczaj skutek, a nie przyczyna halluksów).

Bunion Joy

2 przemyślenia na temat “Haluksy problem starszych pań?”

  1. ~Marcela pisze:

    chyba faktycznie ten problem ujawnia się z wiekiem (przynajmniej w mojej rodzinie tak jest) – moja babcia od kilku lat narzeka na haluksy, a mówi, że wcześniej nie było żadnego problemu, moja mama tez zaczyna odczuwać niedogodności z tym związane, u mnie na razie nic się nie pojawia. czy są jakieś metody prewencyjne? moja babcie nosi coś takiego http://sklep.centrumopiekiseniora.pl/pl/p/HalluDuo/616, ale czy w przypadku zdrowiej stopy noszenie czegoś takiego jest dobre?

    1. Bunion Joy pisze:

      Jedynym dobrym i sprawdzonym produktem na haluksy we wczesnym i średnio zaawansowanym stadium choroby jest aparat Bunito duo http://www.bunito.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS